slovenský raj
husky logo

Partneri AHS :

HUSKY
výrobca kvalitného outdoorového oblečenia, batohov, spacích vakov a stanov.

DAJAMA vydavateľstvo
sa od začiatku svojej existencie venuje propagácii regiónov Slovenska a vydávaniu publikácií o jeho geograficko-historických oblastiach.

Krásy Slovenska
Turisticko-vlastivedný časopis pre tých, ktorí majú radi turistiku, cestovanie a neustále objavovanie Slovenska.

vytlačiť stránku

Ubytovanie :

penzion Patierna Penzión Pastierňa
Navštívte vyhľádavaný penzión na okraji obce Dedinky, obklopený galériou Gačovských skál ....

chata Piecky Chata Piecky
Jej názov je odvodený od niekdajšej píly a ešte dnes je tu možno nájsť niekoľko pôvodných zrubových ....

privat Cassiopea Privát Cassiopea
Ubytovanie Cassiopeia sa nachádza v južnej časti Národného parku Slovenský raj v obci Mlynky ....

Kláštorisko Kláštorisko
Klaštorisko -jediné turistické stredisko vo vnútri Slovenského raja je aj významnou archeologickou lokalitou....

slovensky_raj

Turistické trasy

Turistické trasy sú vedené výlučne po turistických značkovaných chodníkoch. Je to jedna zo základných zásad pohybu po území národného parku. Navrhované trasy pre pešiu turistiku sú volené ako:

A: OKRUHOVÉ trasy z východísk (strediská cestovného ruchu) ležiacich na okraji národného parku Slovenský raj - Spišská Nová Ves (Novoveská Huta), Čingov, Podlesok, Dedinky (Mlynky, Dobšinská Ľadová Jaskyňa). Výnimku je východisko Kláštorisko, ležiace v centrálnej časti národného parku, prístupné len peši. Prístup do ostatných stredísk možný motorovým vozidlom, autobusovou linkou alebo aj železnicou.

B: DIAĽKOVÉ trasy, ktoré spájajú jednotlivé strediská cestovného ruchu. Hustá sieť turistických chodníkov umožňuje jednotlivé túry rôzne kombinovať. Chodníky sú v teréne značené 4 farbami - červená, modrá, zelená, žitá. Trasy sú určené najmä pre letnú turistickú sezónu. Sú však prístupné počas celého roka. Z dôvodu bezpečnosti je zostup roklinami zakázaný. V zimnom období sú obtiažne úseky (tiesňavy a Prielom Hornádu) udržiavané a priechodné vďaka pracovníkom Horskej služby Slovenský raj. Pre samotný popis trás sme použili názvy križovatiek turistických chodníkov s udaním ich nadmorskej výšky, ktoré nájdete priamo v teréne.