slovenský raj
husky logo

Partneri AHS :

HUSKY
výrobca kvalitného outdoorového oblečenia, batohov, spacích vakov a stanov.

DAJAMA vydavateľstvo
sa od začiatku svojej existencie venuje propagácii regiónov Slovenska a vydávaniu publikácií o jeho geograficko-historických oblastiach.

Krásy Slovenska
Turisticko-vlastivedný časopis pre tých, ktorí majú radi turistiku, cestovanie a neustále objavovanie Slovenska.

vytlačiť stránku

Ubytovanie :

penzion Patierna Penzión Pastierňa
Navštívte vyhľádavaný penzión na okraji obce Dedinky,obklopený nádhernou vápencovou galériou Gačovských skál ....

chata Piecky Chata Piecky
Jej názov je odvodený od niekdajšej píly a ešte dnes je tu možno nájsť niekoľko pôvodných zrubových ....

Turistické trasy :

sucha beláTiesňavou Suchá Belá
túra ponúka fascinujúci prechod tiesňavou Suchá Belá, ktorá je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie....

dedinky Tiesňavou Zejmarská roklina na Čertovu hlavu
túra vedie krajinársky pestrou južnou časťou Slovenského raja. Najnáročnejším úsekom je ....

lezenie

Lezenie

Ponúkame Vám horolezecké aktivity na skalnej galérii Tomášovský výhľad- husto posiatej istiacimi stanovišťami. Galéria je 40m vysoká a niekoľko sto metrov široká. Je to jediný vyhradený areál pre skalolezenie v Národnom parku Slovenský raj. Na Tomášovskom výhľade máme pre Vás pripravené: adrenalínové zlaňovanie , základný horolezecký kurz a pre zdatnejších sú pripravené cesty rôznej obtiažnosti. Novou adrenalínovou aktivitou ktorú ponúkame je základný kurz ľadolezenia priamo v kaňonoch Slovenského raja. Lezenie je možné len vo vyhradených lokalitách. Tiesňava Suchá Belá-hlavný tok , Tiesňava Sokolia dolina-hlavný tok , Tiesňava Kláštorská rokllina-hlavný tok a vyhradený areál Letanovský mlyn s jedným dominantným ľadopádom. V cene horolezeckých aktivít je zahrnuté zapožičanie výstroja a poistenie.

turistika

Turistika

Je hlavnou aktivitou AHS.Jednotlivcov či veľké skupiny sprevádzame po značených turistických trasách Národného parku Slovenský raj. Novopripravovaným produktom v rámci širokej ponuky značených turistických trás budú túry po neznačených turistických chodníkoch-pripravené len pre klientov využívajúcich sprievodcovské služby. Správa NP Slovenský raj túto podmienku doplnila o povinnosť sprievodcov absolvovať školenie organizované AHS. Dôležité : za použitie technických zariadení (ktoré sú takmer vo všetkých lokalitách Slovenského raja) obce vyberajú poplatok. Platí sa pred vstupmi do tiesňav Slovenského raja a pred vstupom do kaňonu Prielom Hornádu. Bonus pre klientov AHS: skupina vedená sprievodcom AHS platí polovičný poplatok. Pre klientov AHS sú pripravené 10% zľavy vo vybraných reštauračných zariadeniach.

turistika

Cykloturistika

Cykloturistika je rýchlo sa rozvíjajúca aktivita hlavne v okolí N.P Slovenský raj. Samotné územie parku je svojím charakterom ale aj množstvom rezervácií s najvyšším stupňom ochrany prirodzene prioritne určené na pešiu turistiku. Vďaka posledným aktivitám Správy N.P Slovenský raj (nový program starostlivosti o návštevníkov NP) sa rozširuje ponuka pre vyznavačov cykloturistiky o nové trasy. Základnou podmienkou využívania týchto cyklotrás je doprovod odborne vyškolených sprievodcov (školenie bude organizovať AHS).

Jedná sa o trasy :

1: okruh Podlesok-Rumanova-Suchá Belá(vrch)-Kláštorisko. Späť na Podlesok sa vraciame po oficiálnej cyklotrase.Prechod z Podlesku po lesnej asfaltovej ceste ''Rumanova'' je povolený len z dola nahor(preto len jednosmerný okruh).
2: Krátka spojka: Geravy-Predný Hýľ-Zadný Hýľ-Čertova hlava
3: Košiarny briežok-Bikšova lúka-sedlo Zadný Turník-Klauzy a späť(túto trasu bude využívať AHS na kombinovanú túru-cyklo aj pešiu. Po príchode na Klauzy bude nasledovať peší prechod tiesňavou Sokolia roklina a následný návrat na Klauzy). Vyhľadávanou trasou bude určite obojsmerný prejazd Slovenským rajom po Glackej ceste.(Podlesok-Nad Podleskom-Pod Vtáčím hrbom-Suchá Belá(vrchol)-Glac(Malá Poľana)-Glac(bývalá horáreň)-Glacká cesta-Pod Suchým vrchom-Geravy-Stratenská píla). V súčastnosti najobľúbenejšou trasou je trasa z Podlesku do doliny Veľká Biela voda-dalej cez Kopanec(cesta je pre motorové vozidlá uzavretá z dôvodu prepadu cestného telesa) ku Dobšinskej ľadovej jaskyni,alebo ku vodnej nádrži Palcmanská Maša. Zoznam cyklotrás a ich detailný popis.