slovenský raj

Slovenský raj


Vysoké Tatry


husky logo

Partneri AHS :

HUSKY
výrobca kvalitného outdoorového oblečenia, batohov, spacích vakov a stanov.

DAJAMA vydavateľstvo
sa od začiatku svojej existencie venuje propagácii regiónov Slovenska a vydávaniu publikácií o jeho geograficko-historických oblastiach.

Krásy Slovenska
Turisticko-vlastivedný časopis pre tých, ktorí majú radi turistiku, cestovanie a neustále objavovanie Slovenska.

vytlačiť stránku

Aktivity AHS :

ľadolezenie Lezenie v ľade
Novou adrenalínovou aktivitou ktorú ponúkame je základný kurz ľadolezenia priamo v kaňonoch Slovenského raja. Lezenie je možné len vo vyhradených lokalitách ....

cykloturistika Cykloturistika
Vďaka posledným aktivitám Správy N.P Slovenský raj (nový program starostlivosti o návštevníkov NP) sa rozširuje ponuka pre vyznavačov cykloturistiky o nové trasy ....

Turistické trasy :

sucha beláTiesňavou Suchá Belá
túra ponúka fascinujúci prechod tiesňavou Suchá Belá, ktorá je súčasťou rovnomennej národnej prírodnej rezervácie....

dedinky Tiesňavou Zejmarská roklina na Čertovu hlavu
túra vedie krajinársky pestrou južnou časťou Slovenského raja. Najnáročnejším úsekom je ....

Ubytovacie zariadenie

Ubytovacie zariadenie " Pod Guglom "


kompletné info na www.mlynky.net

Ubytovacie zariadenie " Pod Guglom " sa nachádza v južnej oblasti Slovenského raja - Hnileckej doline - v prekrásnej časti obce Mlynky - Prostredný Hámor. Situovaný je na okraji obce pod lesom, priamo pod lyžiarskymi svahmi strediska s umelým zasnežovaním MLYNKY - KRUHOVÁ. Pozostáva z dvoch ubytovacích objektov od seba vzdialených 20 m - GUGLÍK a GUGEL - s celkovou ubytovacou kapacitou 32 osôb.

Svojou polohou a klimatickými podmienkami je ideálnym miestom pre trávenie aktívnej dovolenky v letnom i zimnom období.Slovenský raj patrí k jedným z najkrajších národných parkov na Slovensku. Jeho prírodné rezervácie, planiny, tiesňavy, rokliny, vodopády a kaňony sú vyhľadávanou atrakciou pre všetkých milovníkov prírody zo Slovenska ale i zo zahraničia.V letnom období množstvo značených turistických ale i cyklistických chodníkov poteší aj tých najnáročnejších turistov a nadšencov cykloturistiky.

V zimnom období je blízke okolie rajom zjazdového i bežeckého lyžovania.Návštevníci sú ubytovaní priamo pod lyžiarskými svahmi strediska s umelým zasnežovaním, ktoré poteší viac i menej náročných lyžiarov. Svoje miesto si nájdu i vyznávači bežeckého lyžovania s množstvom bežeckých tratí určených práve pre nich. Lyžiarské strediská Mlynky – Kruhová - Gugel a Mlynky - Biele Vody sú toho zárukou.

V blízkom okolí zariadenia si prídu na svoje i milovníci lesných plodov – čučoriedky, maliny, brusnice, černice i množstvo druhov húb. Mlynky a ubytovanie „Pod Guglom„ je tým miestom z ktorého môžete všetko zažiť a všetko vidieť.